Kyosei – Filozofia i duch korporacji Canon
Zwięzła definicja tego słowa brzmiałaby „Życie i praca razem dla dobra ogółu”, ale definicja firmy Canon jest szersza: „Wszyscy ludzie, bez względu na rasę, religię lub kulturę, harmonijnie żyjący i pracujący razem w przyszłości”.
Poprzez działania korporacyjne oparte na Kyosei, Canon dąży do rozwiązania nierównowagi na świecie, twierdząc, że prawdziwie globalne firmy muszą pielęgnować dobre relacje, nie tylko ze swoimi klientami i społecznościami, w których działają, ale także z narodami i środowiskiem. Muszą również ponosić odpowiedzialność za wpływ swoich działań na społeczeństwo.
Niestety, obecność nierównowagi w naszym świecie w takich obszarach jak handel, poziom dochodów i środowisko utrudnia osiągnięcie Kyosei. Dlatego celem firmy Canon jest przyczynianie się do globalnego dobrobytu i dobrostanu ludzkości, co doprowadzi do dalszego wzrostu i przybliży świat do osiągnięcia Kyosei.
Korporacyjne DNA firmy Canon
Za 80-letnią historią i rozwojem firmy Canon jako przedsiębiorstwa kryje się jej korporacyjne DNA: szacunek dla ludzkości, nacisk na technologię i ducha przedsiębiorczości, który firma konsekwentnie przekazuje od momentu założenia.
Przedsiębiorczy duch, na bazie którego Canon został założony jako spółka venture capital oraz nieustanna chęć innowacji poprzez technologię, przenikają firmę i nieustannie zapewniają społeczeństwu nowe osiągnięcia. Te czynniki motywujące są z kolei wspierane przez szacunek dla ludzkości, który obejmuje meritokrację i nacisk na zdrowie społeczeństwa.
Duch San-ji (Trzech Jaźni)
Trzy Ja, fundamenty przewodnich zasad firmy, które były przekazywane od założenia Canon, to samomotywacja, samozarządzanie i samoświadomość. Dla Canon, który dąży do tego, aby być naprawdę doskonałą globalną korporacją, zachowując jednocześnie dziedzictwo swojego korporacyjnego DNA, Trzy Ja nadal służą jako najważniejsze zasady przewodnie firmy.
SAMOMOTYWACJA – Podejmowanie inicjatywy i działanie proaktywnie
SAMORZĄDNOŚĆ – Zachowywanie się odpowiedzialnie i z poczuciem odpowiedzialności
SAMOŚWIADOMOŚĆ – Zrozumienie swojej sytuacji i roli